Nieuwsbrief Januari 2026

Nieuwsbrief Januari 2026                  

New year, same me!

Beste ,

Januari is bijna voorbij! Niet dat deze maand voorbij is gevlogen. Ik heb het gevoel alsof ik meerdere levens heb geleid afgelopen weken. De maand begon met wintersport, en ja, ik heb het overleefd. Zonder gebroken botten! Ik heb genoten van de zon terwijl het hier gewoon sneeuwde. De Aperol bij zonsondergang? Hoogtepunt van de reis. Of misschien de Yeti Bar… maar daar kan ik niet alles meer van herinneren. Eenmaal terug moest ik ineens weer in een ritme komen, wie bedenkt dat toch? De nieuwjaarsborrel was echt heel leuk. Altijd goed om je voorzitter te zien speechen en iedereen eigenlijk alleen maar wacht op het moment dat ze klaar is zodat ze haar een bak aan kunnen naaien.

Ik heb ontzettend veel zin in alle activiteiten die eraan komen; het voelt te lang geleden dat we iets hebben georganiseerd. Nieuwe voornemens? Die heb ik maar niet gemaakt, ik weet nu al dat ik ze toch niet ga volhouden. Mijn enige wens: dat de rest van mijn bestuursjaar net zo leuk wordt als de eerste helft.

Veel liefs, 

Groetjes,
namens het 41ste bestuur,
Maud

Aankomende activiteiten
Wat kun je de aankomende weken verwachten?
Hoi lieve Van Slaggers,

De cantus komt er al bijna aan dus zorg dat je je peul bij de hand hebt, want jouw plek aan tafel is al gereserveerd

Dinsdag 27 januari zal de cantoor en thema onthulling plaatsvinden om 23:30u in het café dus mis deze niet. Wie denk jij dat de cantoren zullen zijn!?

De cantus zal op vrijdag 6 februari plaatsvinden in de Poema. Om 18:45u openen de deuren, waarna de cantus om 19:00u van start gaat en om 21:00u eindigt. Daarna gaan we met z’n allen uit naar 'T Gras of een andere leuke club!

De inschrijvingen openen op dinsdag 27 januari om 23:00u en sluiten op 4 februari om 22:00u.  Dus daarna kan je je niet meer kosteloos uitschrijven. Een kaartje zal slechts maximaal €17,50 kosten

Zorg dat je je optijd inschrijft want vol=vol!

Groetjes,
De FeCo
Lieve Van Slaggers ,

Valentijnsdag komt eraan en dat vieren we natuurlijk samen met een Valentijnsactie van Van Slag 

Op maandag 17 februari kan je iets leuks scoren voor je Van Slag-liefje. Waar kan je uit kiezen?
Een roos
 Een chocolaatje
 Een tortelduif gelukshanger
Of ga all-in met de veiling 

Met je aankoop maak je niet alleen iemand blij, maar steun je meteen ook een goed doel 
De winst gaat naar: Utrecht Natuurlijk 

De prijzen en de QR-code volgen nog, dus houd de app goed in de gaten!
Koop iets voor je Van Slag-liefje, je crush, je teamgenoot of gewoon voor jezelf 

Kusjes & liefs,
ReDaCie xoxo 
Lieve Van Slaggers,

Na het betoverende winterspektakel van AcCie 2 is het tijd voor een volgend magisch avontuur! Dit zal plaatsvinden in de avond van donderdag 19 februari. 

Hou je agenda vrij vanaf 19:00 uur (en misschien ook de dag erna)! We zullen ongeveer 2 tot 3 uur op pad gaan. Meer informatie volgt, dus houd berichtjes in de gaten :)

Liefs, de AcCie <3
Lieve VanSlaggers,

Houd je agenda vrij op zaterdag 27 juni, want het is tijd voor een nieuwe editie van Van Gras! 
Dit wordt een dag vol volleybal, mega veel gezelligheid en muziek.

Zorg dat je erbij bent, want deze editie wil je echt niet missen.
Meer info volgt binnenkort!

Dussss, save the date: 27 juni <3

Groetjes,
De VanGrasCie
Jane, Nina, Paul, Noor, Kilian, Fien en Aniek 
Afgelopen activiteiten
Wat hebben we allemaal beleefd de afgelopen maand? We nemen je even mee terug!
Wintersport 2026

Het is januari. De kerst is voorbij, gevuld met extreem veel gezelligheid en (te) lekker eten. Oud en nieuw hebben we afgesloten met een knal en daarna volgt voor mij vaak dat bekende kleine dipje: ineens is al dat leuks weer voorbij. Maar voor mij en dertien andere fanatieke Van Slaggers stond er gelukkig nog iets moois op de planning… wintersport!!!

Volgeladen arriveerden we bij de Galgenwaard, klaar voor een reis van veertien uur richting Les Deux Alpes. In een bus met veel beenruimte werd er volop gechilld, spelletjes gespeeld en gebabbeld. Na een eetpauze kwam de chauffeur met het geweldige idee om een film op te zetten. En welke film is nou beter tijdens zo’n reis dan Cars ? Na wat sterke overtuigingskracht van Casper waren zelfs de Rotterdammers achterin om, en kon de film beginnen.

Voor sommige was het een lange nacht en sommige werden opeens wakker in Les Deux Alpes. Nadat iedereen zijn spullen had gedumpt konden we de piste op, heerlijk! De groep bestond uit een mooie mix van beginners en gevorderden, wat vooral in het begin voor mooie taferelen zorgde. Zo ging Emma bij de eerste kleine helling recht van de berg af richting de afgrond. Maar hé, oefening baart kunst, en langzaam maar zeker kwam iedereen erin. 

De eerste dagen werden we getrakteerd op een heerlijk zonnetje. Elke dag lunchten we op dezelfde plek, genietend van het uitzicht en een (of twee) alcoholische versnaperingen. Daarna ging iedereen opvallend soepel(er) de berg af. Richting het einde van de week sloeg het weer om: sneeuw en bewolking. En toen dacht een groep dwazen dat het een goed idee was om vanaf de hoogste piek naar beneden te gaan. Slim? Absoluut niet. We zagen soms niet eens de volgende paal of de andere kant van de piste. Wel een avontuur, maar niet bepaald verstandig.

Naast het skiën hebben we ook genoeg andere activiteiten gedaan, zoals een kroegentocht en een zwarte piste. Tijdens de kroegentocht hebben we meerdere cafés onveilig gemaakt en de Nederlandse cultuur luidkeels laten horen in het Franse dorp. Bij de zwarte piste werd onze après ski kennis flink getest, waarna we de nummers uit volle borst hebben meegezongen. Deze avonden eindigden beide in de Yeti Bar, waar sommigen (Eva) blijkbaar niet genoeg kregen van de bar in de fik steken door vijf Jägerbombs tegelijk te bestellen. 

De week ging zo snel voorbij. Ik kijk zo erg leuk terug naar deze week! De groep was zo hecht en iedereen ging lekker met elkaar om. Mijn kamer was ook zo gezellig! De Pokéskiërs, zo georganiseerd en geolied bij binnenkomst. Iedere dag de Squardle spelen en als hoogte punt de charcuterskie!! 

Maar goed aan alles moet een einde komen aan de skivakantie maar ook aan dit stuk. Nu even lekker uitzieken en tot aankomende dinsdag in het café! (En hopelijk tot volgend jaar op wintersport)

Kees
Vijfdejaars, Balcoholics 
Nieuwjaarsborrel

Om het nieuwe jaar feestelijk in te luiden, organiseerden wij als bestuur een nieuwjaarsborrel. Oké, toegegeven: niet helemaal op de eerste dinsdag van het jaar , maar een weekje later vanwege de Van Slag wintersportvakantie. Dat mocht de pret natuurlijk niet drukken.

De feestelijke kleding kon uit de kast, en eindelijk mocht de bestuursoutfit even blijven hangen. Met hardcups vol prosecco en schalen vol soesjes waren we er helemaal klaar voor. Al bleek al snel dat prosecco schenken meer werk is dan je van tevoren denkt.

Toen kwam het moment van de speech. Niks voorbereid, want normaal gesproken ben je in het café toch nauwelijks te verstaan. Tot mijn grote schrik ontdekte ik dat ik harder kan schreeuwen dan ik dacht. Vol in improvisatiemodus dus. Daarna natuurlijk meteen een proseccobak trekken: huppakee, het eerste proostmoment was een feit.

Een uurtje later begon het hele circus opnieuw voor het tweede proostmoment. Iets beter voorbereid beklom ik wederom de tafel. Maar dit keer was het geen gewone proseccobak… Vanuit mijn ooghoek zag ik dat Linde vier bekers prosecco in één had geschonken. Ach ja, van je bestuursgenoten moet je het hebben.

Na mijn stembanden goed gesmeerd te hebben met prosecco kon ik weer voluit roepen. En voor iedereen die het gemist heeft, bij deze nog even in het kort: gelukkig nieuwjaar en op naar een nóg mooier 2026! 

Emma,
41ste bestuur 
De Hollandse Pot Enzo

Lieve vriendjes van de vereniging,

Vandaag zetten we met veel plezier onze belangrijkste sponsor in het zonnetje: De Hollandse Pot Enzo! Achter deze heerlijke naam schuilt niemand minder dan Jacco. Grote kans dat jullie hem al eens zijn tegengekomen, want met zijn oer-Hollandse catering weet hij bij menig Van Slag-activiteit onze buikjes goed gevuld te houden. Of het nu gaat om het Familie- en Vriendentoernooi of ons jaarlijkse VanGras-festijn: Jacco is er altijd bij en neemt steevast een flinke dosis energie en gezelligheid mee. Met zijn aanstekelijke lach en warme persoonlijkheid zorgt hij ervoor dat niemand met honger naar huis gaat.

Vervelen doen we ons nooit met Jacco in de buurt. Van stampotten en frisse pastasalades tot uitgebreide BBQ’s, waarbij hij zelf fanatiek de (vega)vleesjes staat te grillen, alles komt voorbij.

Maar Jacco is meer dan “alleen” een topcateraar. Hij is een echte vriend van de studentensport: altijd in voor een praatje, boordevol enthousiasme en nooit te beroerd om aan te haken bij onze activiteiten. Zijn aanwezigheid geeft onze vereniging nét dat extra beetje levendigheid.

We kijken er enorm naar uit om Jacco bij de komende activiteiten weer te mogen verwelkomen en opnieuw te genieten van al het lekkers dat hij voor ons klaarmaakt! 
Vertrouwenscontactpersonen

Er zijn dit jaar drie vertrouwenscontactpersonen waar je terecht kunt met persoonlijke kwesties, kunt vragen om advies of waar je even laagdrempelig mee kan sparren. Marloes en Karlijn zullen deze taak vervullen als Interne Vertrouwenscontactpersonen (binnen Van Slag), André zal dit doen als Externe Vertrouwenscontactpersoon (buiten Van Slag). Mocht je ergens mee zitten, dan is het aan jou wie je benadert.

Marloes Boschman - Vetrouwenscontactpersoon intern

Hey, ik ben Marloes, ik zit momenteel in mijn 4de jaar Humanistiek aan de UvH. Sinds ditjaar ben een van de vertrouwenscontactpersonen (VCP) bij Van Slag. Twee jaargeleden heb ik zelf ervaren hoe fijn en ondersteunend eenvertrouwenscontactpersoon kan zijn in een vervelende situatie. Ik voel mijvereerd dat ik nu zelf deze rol mag vervullen waarin ik als non-binair persoonweet hoe vervelend en lastig het kan zijn om uitgesloten te worden. Met mijnrol als VCP wil ik graag zorgen dat iedereen een fijne tijd heeft binnen enbuiten Van Slag. Stap daarom zeker op mij af, gewoon voor een leuk praatje ofals je ergens mee zit. Niets is te groot maar ook zeker niets is te klein!

Hopelijk zie ikje snel, op de dinsdagavond of bij een van de activiteiten!

Email: simoschman@hotmail.com

Mobiel: 06-40868498

Karlijn Bolt - Vertrouwenscontactpersoon intern

Hoi ik ben Karlijn, 25 jaar oud, vijfdejaars en ik speel bij de Fireballs! Qua studie probeer ik mij door de master Communicatie & Organisatie te worstelen. Van Slag heeft mij vier jaar terug uit de put geholpen en is nu mijn leukste fijnste sociale club in Utrecht. Daarom doe ik met liefde op mijn beurt wat terug. Vertrouwenscontactpersoon zijn vind ik een mooie en voldoenende taak. Ik vind het heel belangrijk dat we elkaar met respect behandelen, en dat grensoverschrijdend gedrag gemeld, besproken en tegengegaan wordt. Ook ben ik graag iemand bij wie je terecht kunt als jouw grenzen zijn overschreden. Of als je je gewoon niet lekker voelt. Behoefte hebben om een vcp ergens over te spreken is al genoeg reden om dat te gaan doen. Dus doe het! Doei!

Email: Karlijnbolt@gmail.com

Mobiel: 06-57206879

André de Sterke - Contactpersoon extern

Beste (nieuwe) Van Slaggers, 

Welkom bij deze leuke vereniging!

Ik ben André, jullie externe VertrouwensContactPersoon (VCP). Met veel plezier heb ik mijn hele studententijd tot na mijn afstuderen bij Van Slag gespeeld. Sterker nog, hier begon überhaupt mijn volleybalcarrière, in de E-poule! Ik heb vele leuke avonden (en nachten) bij deze vereniging mogen beleven... Het zaadje was geplant, en jaren later speelde ik in de 2e divisie en floot ik daar tevens ook wedstrijden. Al train ik inmiddels enkel nog mee, het volleybalhart blijft bonzen. Na mijn studie diergeneeskunde heb ik via omwegen steeds meer kennis gemaakt met persoonlijke ontwikkeling, lerende waar bepaalde gedragingen, overtuigingen en automatismen vandaan komen. Na jaren aan bijscholing werk ik nu met mijn bedrijf met dierenklinieken om ze hierbij te ondersteunen, als trainer, coach, klankbord en externe vertrouwenspersoon, geef ik lezingen en workshops en doceer ik deze onderwerpen ook aan de UU. Ik ken het verenigingsleven, de emoties en de uitbundigheid van het student- en volleybalspeler-zijn goed en weet hoe grijs de lijnen kunnen zijn tussen baldadigheid en onveiligheid. Door mijn afstand tot Van Slag kan ik een eerste contactpersoon zijn mocht zich iets voordoen waar je je niet fijn, prettig of veilig bij voelt, zonder dat een band met huidige teams en teamleden voor een drempel zorgt. Vanaf daar sta ik aan je zij om het uit te pluizen en vervolgstappen uit te werken, als je daar behoefte aan hebt. Je zult mij, samen met mijn mede-VCP’s, regelmatig zien rondlopen. 

Heb je vragen, spreek mij gerust aan! 

Email: ajdesterke@gmail.com

Mobiel: 06-21331646
Wist je dat?
  • Slechts ongeveer 8% van de mensen houdt zijn/haar resoluties het hele jaar vol.
  • De oudste nieuwjaarsresoluties dateren uit 3000 jaar v.Chr. in Babylonië, waar men beloften deed aan goden om schulden en fouten van het afgelopen jaar goed te maken.
  • Sommige onderzoeken tonen dat het delen van je resoluties met anderen de kans vergroot dat je ze volhoudt.
  • Kleine, haalbare doelen de kans op succes veel groter maken dan grote, ambitieuze plannen?
  • De gemiddelde persoon elk jaar ongeveer 5-10 nieuwe doelen of goede voornemens maakt
Duurzaamheidstip van de maand!
Neem altijd een herbruikbare waterfles of koffiebeker mee. Zo bespaar je gemiddeld 200-300 wegwerpbekers per jaar.

Deel dit bericht

Reacties

Er zijn op dit moment geen reacties. Log in om te reageren.